Na pięknych terenach Pojezierza Brodnickiego odbył się Cross Bachotek. Do rywalizacji stanęli biegacze i nordicowcy.

Bieg oraz marsz odbyły się na nawierzchniach naturalnych. Zawodnicy pokonywali dość trudną trasę po leśnych ścieżkach. Maszerujący z kijami musieli przejść 5,5 km. Wśród pań doskonale spisała się reprezentująca Ognisko TKKF „Kubuś” Sierpc Maria Olejniczak. Zajęła trzecie miejsce w kategorii open. Jej czas to 45,10. Bogumiła Piórkowska (TKKF „Kubuś”) była dziewiąta z czasem 53,23.

Jedynym biegaczem z Sierpca, który wziął udział w imprezie, był Stanisław Piórkowski (TKKF „Kubuś”). Trasę 11 km pokonał w czasie 1:10,51. Zajął 47 miejsce w kategorii open i szóste miejsce w kategorii M60.