Akcję „Pobiegnij dla WOŚP” zorganizował dyrektor MOSiR Dariusza Jackowskiego. Zaprosił biegaczy i piechurów do wspólnego pokonywania kolejnych okrążeń wokół Jeziórek. Udało się zaangażować ponad osiemdziesiąt osób. Firma planetaZima.pl zobowiązała się do wpłacenia pieniędzy na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedno kółko to jedna złotówka.

W niedzielę, 10 stycznia, w pobliżu siłowni zewnętrznej nad Jeziórkami zebrała się grupka ludzi. Wśród zawodników byli biegacze i nordicowcy z TKKF „Kubuś”. Już po pierwszych siedmiuset metrach było widać, jak bardzo rozciąga się grupa. Ale nie było ważne, kto będzie pierwszy, a kto ostatni. Liczyło się tylko, żeby przebiec, przetruchtać lub najzwyczajniej w świecie przejść kółko, jedno, drugie, trzecie. Niektórzy wytrwali całą godzinę. Ale byli też tacy, którzy decydowali się przespacerować tylko jedno okrążenie.

W ciągu godziny pokonano 675 okrążeń wokół Jeziórek. A to znaczy, że dzięki sierpeckim sportowcom konto WOŚP zasili się o koleje 675 zł. Na wszystkich uczestników czekała pyszna, gorąca, korzenna herbata.

 

Link do galerii zdjęć