TKKF 50 lat TKKF "Kubuś"
w Sierpcu
Reklama
Start
sobota, 01 sierpnia 2015
 
 
[2015-06-08] Wyprawa nordic walking na skansen
wtorek, 09 czerwca 2015 17:37

Tym razem postanowiliśmy skorzystać z dnia otwartego w skansenie. Próbując omijać najbardziej uczęszczaną i przez to najbardziej zakurzona ulicę Narutowicza, wędrowaliśmy opłotkami. Pogoda była piękna. Świeciło słońce. Do skansenu doszliśmy prawie niezakurzeni. Na początek skorzystaliśmy z sceny amfiteatru. Posłużyła nam za wspaniały plac do ćwiczeń. Później ruszyliśmy na zwiedzanie muzeum. Mieliśmy szczęście spotkać pana Piotra Rzeszotarskiego, który trochę poopowiadał nam trochę o ścieżce przyrodniczej. Zatrzymywaliśmy się w wielu miejscach. W sierpeckim skansenie jest co podziwiać i co pogłaskać. Trudno się dziwić, że artyści zachwycają się tym miejscem. Kiedy przechodziliśmy koło miejsca na ognisko, spotkaliśmy grupę wolontariuszy Caritasu. Ksiądz dziekan Andrzej Więckowski zaprosił nas na mały poczęstunek. Kiełbaski były pyszne. Syci, pełni wrażeń powędrowaliśmy z powrotem do domów. Na skansen na pewno jeszcze nie raz zajrzymy.

 

 

 
[2015.06.01]XII Bieg Trzeźwości w Malanowie
wtorek, 09 czerwca 2015 06:48
Bieg Trzeźwości Malanowo

W Malanowie, gmina Mochowo, odbył się XII Bieg Trzeźwości. Najpierw rozgrywano konkurencje dla dzieci i młodzieży. W południe ruszył bieg główny na dystansie 5 km. Biegacze nie mieli łatwego zadania. Upał dawał się każdemu we znaki. Najszybciej do mety dobiegł Patryk Kwasiborski, wychowanek mochowskich szkół, obecnie reprezentujący Ognisko TKKF „Kubuś” Kubuś”. Drugie miejsce zajął Waldemar Goczyński. W kategorii powyżej 45 lat na najwyższym stopniu podium stanął Kazimierz Goczyński. Było to pierwsze zwycięstwo w karierze pana Kazimierza.

Wśród pań do 45 lat zwyciężyła Aneta Turalska (TKKF „Kubuś”), a w kategorii seniorek najlepsza była Krystyna Chojnacka.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii sprawni inaczej był debiutujący w naszych barwach Krzysztof Paćkowski. Wyprzedził Krzysztofa Jędrzejewskiego z Szansy na Życie.

 
[2015.06.01] Nordic walking nad Sierpienicą
poniedziałek, 01 czerwca 2015 07:43
Zajęcie nad Sierpienicą 01.06.15

Kolejna wyprawa nordic walking. Na początek była krótka rozgrzewka, która jest obowiązkowym elementem każdego wysiłku fizycznego. Jak nie chcemy kontuzji poświęćmy kilka minut na wykonanie ćwiczeń. A później można już wędrować. Tym razem wyprawiliśmy się wzdłuż koryta Sierpienicy. Zmiany zachodzące w przyrodzie pokazują, że zdecydowanie zbliża się lato.

Na zakończenie jak zawsze czekało na nas kilka ćwiczeń rozciągających.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4
 
Top! Top!