TKKF 50 lat TKKF "Kubuś"
w Sierpcu
Reklama
Start
sobota, 25 października 2014
 
 
[2014.09.22]Nasi Nordicowcy zdobywają Sierpecką Kokoszkę
wtorek, 23 września 2014 10:45
Nasi nordicowcy zdobywają Kokoszkę
 
[2014.09.18] I Warcabowe Grand Prix Sierpca – trzeci turniej
piątek, 19 września 2014 08:16
I Warcabowe Grand Prix Sierpc - III turniej 18.09.14

W świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu w czwartek, 18 września 2014 r., odbył się trzeci turniej z Warcabowego Grand Prix Sierpca. Wzięło w nim udział dwudziestu jeden zawodników – czternastu mężczyzny i siedem kobiet. Honorowy Patronat nad zawodami objął Starosta Sierpecki Jan Laskowski.

 

Organizatorami turnieju są: Ognisko TKKF „Kubuś”, Rada Powiatowa LZS i Internat przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. W ramach rozgrywek zaplanowano przeprowadzenie czterech turniejów. W każdym punkty do klasyfikacji generalnej zdobywa dziesięciu najlepszych zawodników. Osobno rywalizują kobiety i mężczyźni. Partie rozgrywane są na stupolowych warcabnicach.

Trzeci turniej panie rozegrały system każdy z każdym. Faworytka, Danuta Duda, nie zawiodła. Po raz kolejny wygrała wszystkie swoje partie. Drugie miejsce zajęła Karolina Ronowicz, a trzecia była Sylwia Łasińska. Po zwycięstwo w cyklu grand prix pewnie kroczy Danuta Duda, która ma komplet punktów. Ciekawie wygląda walka o kolejne miejsca na podium. Karolina Ronowicz zaledwie jednym punktem wyprzedza Sylwię Łasińską.

Mężczyźni zagrali systemem szwajcarski – sześć rund. Zwyciężył Michał Klimek, który wygrał pięć pojedynków. Drugie miejsce zajął Jerzy Kozłowski, a trzecie Jan Szymański. Prowadzący po dwóch turniejach Wojciech Morawski był dopiero dziesiąty. Zmieniła się klasyfikacja generalna. Na pierwsze miejsce wskoczył Michał Klimek jest drugi Jerzy Kozłowski, a trzeci Wojciech Morawski. Kto zostanie mistrzem przekonamy się w listopadzie.

Wyniki:

 

Więcej…
 
[2014.08.23-26} VII Ultramaraton Kolarski Bałtyk - Bieszczady Tour
niedziela, 14 września 2014 19:09
Ultramaraton Bałtyk-Bieszczady 23-26.08.2014

 

Stanisław Piórkowski (TKKF „Kubuś”) oraz Andrzej Górkowski i Jarosław Krydziński (komendant Straży Miejskiej) to sierpczanie, którzy pokonali w tym roku Utramarton Kolarski Bałtyk-Bieszczady. Do przejechania była trasa o długości 1008 kilometrów. Start honorowy odbył się w Świnoujściu. Zawodnicy wspólnie z uczestnikami masy krytycznej pokonali pętlę o długości 7 kilometrów. Start ostry miał miejsce następnego dnia. Uczestnicy wyścigu mieli trzy doby na przejechanie rowerem trasy pomiędzy dwoma najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami w Polsce – Świnoujściem i Ustrzykami Dolnymi. Musieli zameldować się na jedenastu punktach kontrolnych. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach – open oraz solo. Pierwsza kategoria to kolarze jadący w sześcioosobowych grupach. Na jazdę solo, czyli samodzielnie pokonanie dystansu zdecydował się Stanisław Piórkowski. Każdy kolarz wyposażony był w lokalizator, który umożliwił śledzenie jego pozycji w serwisie internetowym. Tegoroczną nowością była obecność ekipy telewizji internetowej na całej trasie wyścigu

Stanisław Piórkowski potrzebował 47 godzin i 27 minut, aby pokonać dystans 1008 km. Pobił swój zeszłoroczny rekord o ponad dziesięć godzin. Podczas drogi nie spał nawet godziny. Zajął dwudzieste dziewiąte miejsce w kategorii generalnej i piętnaste wśród zawodników jadących solo. Jarosław Krydziński był siedemdziesiąty piąty (54 godziny 32 minuty), a Andrzej Górkowski osiemdziesiąty drugi – 54 godz. 52 min.

 

Gratulujemy.

 
[2014.08.30] Sportowe Pożegnanie Lata 2014
piątek, 05 września 2014 07:06
Sportowe pozegnanie lata 2014 30.08.14

 

W sobotnie popołudnie burmistrz Marek Kośmider zaprosił mieszkańców miasta na Sportowe Pożegnania Lata 2014. Jednym ze współorganizatorów było Ognisko TKKF „Kubuś”. Naszym zadaniem było przeprowadzenie Błyskawicznego Turnieju Warcabowego. Grano pod wiatami nad Jeziórkami. Rywalizacja odbywał się na stupolowych planszach w dwóch grupach – młodzieżowej i dorosłych.

Wśród młodszych uczestników zwyciężył Przemysław Mikucki. Drugi był Marcin Wojdat, trzeci Mateusz Mikucki, a czwarta Monika Kosiorowska. Wśród weteranów wygrał Kazimierz Piotrowski. Kolejne miejsce zajęli Ryszard Kozłowski i Mirosław Świerzyński. Nagrody dla zwycięzców wręczał zastępca burmistrza Zbigniew Leszczyński.

 

Podczas imprezy można było popływać kajakami po Jeziórkach, dokonać pomiaru składu ciała, skorzystać z porad trenerów fitness Ratownicy pokrywali, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy w razie nagłych wypadków, były także pokazy ratownictwa wodnego i samoobrony. Młodsi chętnie startowali w zawodach łyżworolkach, rowerach i hulajnogach. Policjanci znakowali rowery. Odbywał się również pokazy taekwondo i samoobrony, taekwondo dance. Rodzice tłumaczyli dzieciakom jak grało się w kapsle i skakało w gumę. Odbywały się walki na miecze piankowe. Gorąco oklaskiwano występy Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Sierpc. W wieczorem pokaz laserowy rozświetli wyspę na Jeziórkach. A na zakończenie Dj Jaśko zaprosił na dyskotekę.

 
[2014.08.30] VI Otwarty Turniej Tenisa Amatorów – gry podwójne
niedziela, 31 sierpnia 2014 17:03
VI Turniej Tenisa Amatorów - gry podwójne 30.08.14

Gry podwójne w ramach VI Otwartego Turnieju Tenisa Amatorów – miały być rozegrane w niedzielę. Pogoda straszyła. Zapowiadano ulewne deszcze. Dlatego też organizatorzy i zawodnicy zdecydowali się na popołudniowe i wieczorne rozgrywki w sobotę. Niektórym mocno dawały się we znaki trudy dwóch dni turnieju. Do gier podwójnych zgłosiło się sześć duetów, w tym dwie mikstowa. W fazie eliminacji zagrali systemem przegrywający odpada. W finale trzy pary grały każdy z każdym. Tegorocznymi mistrzami faworyci Rafał Kowalski (TKKF „Kubuś” Sierpc) i Dominik Laskowski (Sierpc). Drugie miejsce zajęła para Łukasz Wróblewski (Zawidz Kościelny) i Marcel Kalkstein (UKS Serw Sierpc). Na trzecim miejscu uplasowali się Andrzej Smykowski i Zbigniew Karpiński (Sierpc). Dla najlepszych puchary ufundował Jarosław Perzyński, prezes Wydawnictwa WNT.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8
 
Top! Top!