W ramach programu „Bądź w olimpijskiej formie” Fundacja Zatrzymać Czas zachęca seniorów do codziennej aktywności fizycznej. Ambasadorem akcji jest mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz. Ognisko TKKF „Kubuś”nawiązało współpracę z Fundacją i dziś gościmy legendę polskiej lekkoatletyki w naszym mieście. Towarzyszyła mu manager Agata Kwiatkowska, była reprezentantka Polski w piłce ręcznej.

Wizytę w Sierpcu goście rozpoczęli od skansenu, gdzie powitał ich dyrektor Jan Rzeszotarski. Byli pod wrażeniem Hotelu Skansen Conference & Spa. Jednak nie mieli zbyt wiele czasu na zwiedzanie, bo w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 czekali już na nich sierpeccy seniorzy. Na początku prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc Jakub Grodzicki przedstawił przybyłych gości i ich osiągnięcia. Panie z Ośrodka Terapii Ruchowej przygotowały specjalnie na wizytę piosenkę, która wywołała uśmiech na twarzy mistrza. Krótką rozgrzewkę poprowadziła instruktor fitness Justyna Adamska. A później ponad pięćdziesiąt osób ćwiczyło wspólnie z Władysławem Kozakiewiczem. Lekkoatleta przekonywał, że ruszać można się w każdym wieku. Jako przykład stawiał swoją mamę, która zaczęła uprawiać sport, mając 80 lat. I dzięki temu jej życie stało się lepsze. Mistrz pokazywał ćwiczenia, które może wykonywać każdy, nawet siedząc przed telewizorem i oglądając ulubiony serial. Przy okazji Władysław Kozakiewicz dzielił się opowieściami ze swojego życia. Okazało się, że jest znakomitym kucharzem i bardzo lubi prasować. Radził, co należy zrobić, żeby móc dłużej prasować i nie męczyć się przy tym. Wystarczy skorzystać z niskiego, dwudziestocentymetrowego stołka, na którym należy postawić jedną nogę.

W drugiej części spotkania seniorzy mieli okazję porozmawiać z Władysławem Kozakiewiczem, kupić jego książki, zdobyć autograf. Wysłuchali też kilku historii, m.in. o tym, jak zaczęła się kariera sportowa lekkoatlety, o spotkaniu olimpijczyków z Moskwy z ówczesnym premierem, gdzie podział się polonez, który miał być nagrodą za złoty medal olimpijski. Był też czas na wspólne zdjęcia.

Dla każdego uczestnika był przygotowany specjalny certyfikat potwierdzający udział w ćwiczeniach, przypinka oraz pamiątkowa koszulka.

Na zakończenie zastępca burmistrza Ewa Leszczyńska i przedstawiciele OTR wręczyli gościom upominki.

Link do galerii zdjęć

Link do galerii zdjęć II

 

dsc08872-kopia