W środę, 27 września 2023 r., młodzi biegacze z powiatu sierpeckiego po raz kolejny spotkali się w Studzieńcu, by wziąć udział w Jesiennych Biegach Przełajowych. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizowali na leśnych duktach.

Biegi zostały zorganizowane przez Radę Powiatową Zrzeszenia LZS w Sierpcu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu oraz Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu. Imprezę dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Biegano na dystansach od 600 do 2000 metrów. Na trasach trzeba było uważać na wystające korzenie. Rozdano medale w ośmiu kategoriach wiekowych. Oprócz nagród indywidualnych przyznano również puchary w klasyfikacji drużynowej. Punkty zdobywało piętnastu pierwszych biegaczy na mecie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Drugie miejsce zajęła SP Gójsk, a trzecie SP Gozdowo. W kategorii szkół ponadpodstawowych najwięcej punktów zdobyli biegacze ZS nr 1 w Sierpcu. Na drugim miejscu na podium stanęli zawodnicy z LO im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, a na trzecim z ZSCKR w Studzieńcu.

Puchary i statuetki wręczali starosta Andrzej Cześnik, dyrektor ZSCKR Elżbieta Butajło, przewodniczący RP LZS Wojciech Szablewski, sekretarz RP LZS Sławomir Malanowski.