W Siemiątkowie odbył się VII Jesienny Bieg o Puchar Wójta Gminy 

Zawodnicy mieli do pokonania ok. 10 km. Start i meta zostały usytuowane przed budynkiem miejscowej hali sportowej. Trasa miała nawierzchnię asfaltową, chociaż miejscami trzeba było biec po polnej drodze. Do mety dobiegło 133 zawodników. Wśród nich byli zawodnicy TKKF „Kubuś” Sierpc.

Najszybciej z biegaczy z powiatu sierpeckiego finiszował Patryk Kwasiborski (TKKF „Kubuś” Sierpc), który w klasyfikacji open zajął szóste miejsce, piąte w kategorii mężczyzn z czasem 37,24.

Po raz pierwszy w barwach TKKF „Kubuś” pobiegła pochodząca ze Skrwilna Patrycja Jasińska. Była dwunastą osobą i trzecią kobietą, która przekroczyła linę mety. Jej czas to 39,13. W kategorii 16-19 lat zajęła pierwsze miejsce.

Na siedemnastym miejscu w kategorii open finiszował Konrad Jażdżyk (III m. w kat. 20-29, czas 40,51), na czterdziestym czwartym Sławomir Chmielewski (VII m. w kat. 50-59 lat, czas 46,03), na pięćdziesiątym trzecim Zdzisław Motyka (V m. w kat. 60-69 lat, czas 47,49), na osiemdziesiątym siódmym Stanisław Piórkowski (XI m. w kat. 60-69 lat, czas 54,27), na sto jedenastym Dorota Kępczyńska ”(VI m. w kat. 30-39 lat, czas 59,08), a na sto osiemnastym Krystyna Chojnacka T (II m. w kat. 60-69 lat, czas 1:02,23).

Biegacze TKKF „Kubuś” Sierpc stanęli na trzecim miejscu na podium w klasyfikacji drużynowej, uzyskując łączny czas 2 godziny 56 minut 47 sekund. Pod uwagę brano czasy dwóch najlepszych kobiet i dwóch najlepszych mężczyzn.

Pomimo że nie udało nam się wystawić optymalnego składu, to jednak cieszę się z wyniku uzyskanego przez biegaczy TKKF „Kubuś”. To naprawdę dobre zakończenie sezonu biegowego. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku startowali w barwach Ogniska, gratuluję uzyskiwanych wyników, bicia rekordów — powiedział prezes Jakub Grodzicki, który dopingował zawodników w Siemiątkowie.

Link do albumu zdjęć