W sobotę, 22 kwietnia 2023 r., odbył się Memoriał Szachowy im. ks. Ludomira Lissowskiego. Trzydziestu sześciu zawodników walczyło o laur zwycięstwa.

Ks. Ludomir Lissowski w 1945 r. został proboszczem i dziekanem parafii sierpeckiej. Był człowiekiem posiadającym gruntowną i wszechstronną wiedzę. Lubił szachy i często w nie grał. Od wielu lat odbywa się memoriał jego imienia. Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Burmistrz Miasta Sierpca, MOSiR, Centrum Kultury i Sztuki, Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu, Parafia św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.

Trzydziestu sześciu zawodników zagrało systemem szwajcarskim dziewięć rund. Zwycięzcą turnieju został Kamil Borkowski, który zdobył 8,5 pkt. Drugie miejsce zajął Dominik Wypych — 8 pkt, a trzecie Andrzej Rakowiecki — 7 pkt. W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się Miłosz Mirosław. Drugi był Krzysztof Urbański, a trzeci Igor Marjański. Wśród dziewcząt Zofia Jagodzińska uplasowała się przed Oliwią Kowalkowską. W kategorii szkół średnich triumfował Sebastian Hoffman. Na podium stanęli też Antoni Prus i Kamil Bucholski. Dobrze spisała się też Kinga Kowalkowska, zwyciężczyni w grupie dziewcząt.

Najlepszą sierpczanką została Zofia Jagodzińska, a najlepszym sierpczaninem Jan Szymański. Najlepszym szachistą Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc był Stanisław Groblewski (IV miejsce open, 6 pkt). W zawodach wziął udział też drugi z naszych reprezentantów Mirosław Matuszewski (16 miejsce w kategorii open, 5 pkt).

Dla zawodników, którzy stanęli na podium, przygotowano puchary, dyplomy i nagrody.