W środę, 23 października 2019 r. na kręgielni Hotelu Skansen Conference & Spa odbyły się V Indywidualne Mistrzostwa Sierpca w Kręglach. Organizatorami zawodów byli: Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś”, Hotel Skansen Conference & Spa oraz Zarząd Osiedla nr 7. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki i członek Zarządu Osiedla nr 7 Mariusz Grzelecki. Życzyli wszystkim udanych rzutów, a przede wszystkim dobrej zabawy. Zawodnikom kibicowali przewodniczący Rady Powiatu, a zarazem przewodniczący Osiedla nr 7 Przemysław Burzyński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sierpcu Waldemar Frydrychowicz.

O tytuł mistrzowski walczono w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn. Wśród pań dotychczas laurami zwycięstwa mogą pochwalić się Hanna Ruszkowska, Krystyna Nowakowska, Alicja Kotelba (wszystkie z TKKF ,,Kubuś” Sierpc) oraz Wioletta Kukowska (ULKS Lux Borkowo). W tym roku do tego grona dołączyła Agnieszka Rosiak z Sierpca, która zdobyła 96 punktów. Pięć punktów mniej miała Lucyna Oniszczuk (TKKF „Kubuś” Sierpc). Zdobywczyni trzeciego miejsca, która po raz pierwszy była na kręgielni, Jolancie Okrucińskiej z Czernikowa, udało się uzyskać wynik 80 pkt.

Mistrzami Sierpca w kategorii mężczyzn byli dotychczas Przemysław Fijałkowski z Sierpca, Jarosław Ablewski z Sierpca, Tomasz Hoffman (TKKF „Kubuś” Sierpc) i Łukasz Gajek (Biuro Bilans Sierpc). Podczas tegorocznych mistrzostw sukces z 2016 r. powtórzył Jarosław Ablewski, który po dziesięciu seriach zdobył 111 punktów. Za jego plecami trwała bardzo zacięta walka. Po zakończeniu regulaminowych rzutów okazało się, że dwóch zawodników ma tę samą liczbę punktów – 98. Trzeba było zarządzić dogrywkę. Lepszy okazał się Jan Szymański (TKKF „Kubuś”), który pokonał Jakuba Grodzickiego.

Dla najlepszych były pamiątkowe puchary i nagrody. Organizatorzy przygotowali też nagrody niespodzianki. Impreza została współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.