Po raz drugi na Sportowe Walentynki zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu. Współorganizatorami zawodów byli Burmistrz Miasta oraz Ognisko TKKF „Kubuś”. Organizatorzy podzielili uczestników na dwie kategorie: pary w związku i pary sportowe. Do pokonania był dystans ok. 3,5 km (pięć okrążeń wokół Jeziórek).

Zmagania rozpoczęli nordicowcy. Spośród par w związku najszybciej do mety doszli Aneta Turalska i Arek Gąsiorowski. Drugie miejsce zajęli Agnieszka Węglewska i Romuald Baranowski, a trzecie Krystyna i Henryk Janiszewscy. W kategorii par sportowych zwyciężyli Krystyna Chojnacka i Ryszard Wiśniewski z TKKF „Kubuś” Sierpc. Na drugim miejscu podium stanęli Renata Ciska i Marcin Radomski. Jako trzecie do mety doszły Agnieszka Czermińska i Grażyna Graczyk (TKKF „Kubuś” Sierpc).

Niektórzy z zawodników zdecydowali się na udział w dwóch konkurencjach, traktując chodzenie z kijkami jako rozgrzewkę przed biegiem. Wśród par będących w związku zwyciężyli Anna Żuchowska i Cezary Mysera. Drugie miejsce wywalczyli Magdalena i Mieczysław Kaczorowscy, a trzecie Emilia i Andrzej Stawscy. Wśród par sportowych najlepsi okazali się Aneta Turalska i Marcin Radomski. Drugie miejsce zajęła para Katarzyna Czubak i Romuald Baranowski, a trzecie Krystyna Chojnacka ((TKKF „Kubuś” Sierpc). i Andrzej Paczkowski.

Dla najlepszych były pamiątkowe statuetki i dyplomy, a dla zwycięzców Pizzeria Bella ufundowała kupony na dużą pizzę. Specjalne puchary przygotowano dla najstarszej pary uprawiającej nordic walking. Otrzymali je Krystyna Antoszek i Jakub Grodzicki (TKKF „Kubuś” Sierpc), którzy razem mają 146 lat.

 

Link do galerii zdjęć