Ostatni dzień karnawału wypadł w tym roku 13 lutego. Wtorek poprzedzający Środę Popielcową postanowili uczcić członkowie i sympatycy Ogniska TKKF „Kubuś”. Sto osób bawiło się na ostatkowo-walentynkowym balu.

Ostatki, zapusty – tymi słowami określa się ostatnie dni karnawału. Zaczynają się w tłusty czwartek, a kończą zawsze we wtorek nazywany u nas „śledzikiem”. Z ostatniej okazji przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwości skorzystali ci, którzy lubią rekreację. Do wspólnej zabawy zaprosiło Ognisko TKKF „Kubuś”. Gości przywitał prezes Jakub Grodzicki. Do tańca zachęcał Marek Okraszewski, który dla każdego znalazł odpowiednią melodię. Czasu na zabawę nie było dużo, więc szybko ruszono w tany. Obok tradycyjnych walców i tang Marek grał współczesne melodie.

Dużą niespodziankę przygotowali uczestnicy zajęć Ośrodka Terapii Ruchowej. Podczas Noworocznego Spotkania Samorządowców Powiatu Sierpeckiego tytuły „Zasłużonych dla Powiatu Sierpeckiego” odebrali prezes Ogniska Jakub Grodzicki oraz sekretarz Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS, wieloletni były wiceprezes Ogniska, honorowy jego członek Sławomir Malanowski. Panie miały specjalne życzenia i kwiaty dla wyróżnionych, którzy nie spodziewali się takich gratulacji.

Zgodnie z tradycją podczas balu TKKF obywają się konkursy. Krystyna Antoszek, w nawiązaniu do Walentynek, przygotowała zabawę w poszukiwania drugiej połówki serca. Zadanie wcale nie było łatwe. Trzy pary szybko jednak się odnalazły. O tym, kto wygra, zadecydował konkurs taneczny. Zdaniem jurorów najpiękniej w walcu, tangu i rock and rollu zaprezentowali się Janina Lutomirska i Krzysztof Sobczak.

Tuż przed północą rozstrzygnięto konkurs na Walentynkę i Walentego 2018. Każdy z uczestników miał jeden głos. Walentynkowe statuetki powędrowały do Iwony i Marka Brudnickich.

Zabawa zakończyła się o północy.

 

Link do albumu zdjęć

link do filmu

link do filmu

link do filmu

link do filmu