Nowy Rok powitaliśmy na sportowo. Tradycyjnie już w samo południe spotkaliśmy się w lesie walerianowskim i wspólnie przemierzyliśmy leśną trasę.

Organizatorami pierwszej w tym roku sportowej imprezy byli Ognisko TKKF „Kubuś” i Klub Rowerowy „Dynamo”. Na leśny parking przybyli piechurzy, nordicowcy, biegacze i rowerzyści. Okolicznościowe przemówienia wygłosili prezesi Małgorzata Brzezińska i Jakub Grodzicki.

– Otwieramy nowy rozdział w historii Ogniska, które w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia powstania. Już w styczniu czeka nas duże wyzwanie. Musimy wyprowadzić się lokalu przy ul. Armii Krajowej. Na szczęście udało nam się znaleźć nową siedzibę – mówił Jakub Grodzicki.

Małgorzata Brzezińska podziękowała wszystkim za przybycie.

– Mam nadzieję, że wspólnie będziemy organizować kolejne imprezy. Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku – stwierdziła prezes KR Dynamo.

Lampką szampana wznieśliśmy toast za pomyślność, sportowe wyniki i jeszcze lepszą kondycję w 2017 roku. Było też małe co nieco.

Po krótkiej rozgrzewce przyszedł czas na wspólne wędrowanie. Niektórzy mieli już w nogach kilka kilometrów, bowiem na miejsce zbiórki przyszli pieszo. Jednak nie przeszkadzało to w dalszym marszu. Po lesie zrobiliśmy około 5 km. Słońce co prawda nas nie rozpieszczało, ale maszerowało się bardzo dobrze, bo na szczęście nie padało, ani nie wiało. Na zakończenie była jeszcze krótka chwila na rozciąganie i krótką zabawę. A później ze spokojnym sumieniem, że dobrze zaczęło się nowy rok, można było wracać do domu.

 

Link do galerii zdjęć