W sobotę, 20 lipca, biegacze po raz trzeci pobiegli w Wakacyjnym Biegu wzdłuż Sierpienicy. Organizatorami imprezy byli: Ognisko TKKF „Kubuś”, Rada Powiatowa LZS, Stowarzyszenie „Szansa na Życie”, Osiedle nr 1 w Sierpcu oraz Zarząd Główny TKKF w Warszawie. Patronat honorowy nad biegiem objął burmistrz miasta Marek Kośmider. Impreza była dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Starty wszystkich biegów usytuowano na łące przy mostku Marii Konopnickiej. Wielka niebieska brama startowa z logiem miasta przyciągała uwagę już z daleka.

Młodych biegaczy podzielono na trzy kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne. Uczniowie mieli do pokonania dystans 900 metrów, Trasa biegła wzdłuż rzeki. Na wielkie uznanie zasłużyła Martyna Trzonkowska, która dotrzymywała tempa chłopcom.

Wielkie emocje towarzyszyły jak zwykle startom przedszkolaków. Wydawało się, że dystans ok. 100 m to będzie dla nich dużo, ale maluchy bez większych problemów sobie z nim poradziły i nawet specjalnie się nie zmęczyły.

Na biegach nie mogło zabraknąć również podopiecznych Stowarzyszenia „Szansa na Życie”. Wystartowali w trzech grupach. Niektórzy z pomocą niezawodnych wolontariuszy, inni samodzielnie, docierali do mety, gdzie byli gorąco oklaskiwani przez kibiców.

Dla wszystkich uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych były pamiątkowe medale, butony, dyplomy, upominki i słodycze wręczane przez radnych Wojciecha Rychtera i Wojciecha Jaworowskiego oraz prezesa wydawnictwa WNT Jarosława Perzyńskiego. Natomiast Teodor Zasadowski, prezes Stowarzyszenie Serce-Sercu, przygotował cukrową watę.

Honorowym startem biegu głównego był zastępca burmistrza Zbigniew Leszczyński. Trasa liczyła 5 km, wiodła przez sześć mostków. Dwukrotnie trzeba było pokonać stromy podbieg pod Skoka. Po raz drugi zwycięstwo odniósł Artur Kamiński. Drugie miejsce zajął Sławomir Kąpiński (obaj Team SK Płock). Trzeci był Cezary Mysera (TKKF Płock) Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Baniak KB im. Piotra Sękowskiego Płońsk, druga była Paulina Kaźmierczak Myszyńska Zawidz, a trzecia Krystyna Chojnacka TKKF „Kubuś” Sierpc

Na biegaczy czekała pyszna grochówka serwowana przez panie z Osiedla nr 1. Nie zabrakło też wody mineralnej, a browar Kasztelan zadbał o piwo dla pełnoletnich. Każdy kto ukończył bieg główny, otrzymał pamiątkowy medal. Puchary i nagrody dla najlepszych ufundowali burmistrz miasta i firma Mega.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy sprawili, że mogliśmy przeprowadzić bieg – sponsorom, sędziom, strażnikom miejskim, służbie zdrowia, ale przede wszystkim biegaczom i kibicom, którzy wzięli w nim udział – powiedział na zakończenie imprezy prezes Ogniska Jakub Grodzicki.

Link do albumu zdjęć