W niedzielę, 11 lutego 2024 r., grupa biegaczy z Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc wzięła udział w jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce —Biegu Chomiczówki.

Zawody odbyły się na Bielanach. Pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Deszcz jednak nikogo nie odstraszył. 41. Bieg Chomiczówki ukończyło 1283 zawodników. Najszybciej linię mety z naszych biegaczy pokonał Jacek Chalicki. 15 km trasę przebiegł w 1 godzinę 6 minut i 23 sekundy. Zajął 283. miejsce open i 100. miejsce w kat. M40. Waldemar Goczyński zajął 365. miejsce open, 131. w kat. M40 z czasem 1:08,58. Zdzisław Motyka (TKKF „Kubuś”) był 452. open, 8. w kat. M60. Jego czas to 1:11,49. Świetnie spisała się Maria Olejniczak, która była pierwszą kobietą z kategorii K60 (708. miejsce open), która przekroczyła linię mety. Jej czas to 1:18,50. W kategorii drużynowej TKKF „Kubuś” zajął trzydzieste drugie miejsce na pięćdziesiąt trzy sklasyfikowane teamy.