Bieg Chomiczówki to jeden z najstarszych w Polsce. W tym roku odbyła się jego czterdziesta edycja. Na starcie stanęło ponad 1200 zawodników. Po kilku latach biegacze znów rywalizowali na osiedlowych uliczkach. Dobrze spisała się czwórka zawodników, która pobiegła w barwach TKKF „Kubuś”.

Arkadiusz Motyka był 389. open, 136. w kat. M30. Jego czas to 1:10,13. Zdzisław Motyka dobiegł do mety 409. z czasem 1:10,50. W swojej kategorii był szósty. 530 zawodnikiem, który pokonał 15 km, był Zbigniew Królikowski. Zajął 68. miejsce w kat. M50. Jego czas to 1:13,55. Krystyna Chojnacka była 996. open, trzecia w kat. K70 z czasem 1:28,49.

Imprezą towarzyszącą był Bieg o Puchar Bielan. Zawodnicy pokonywali trasę o długości 5 km. Do mety dobiegło 608 zawodników. Wśród nich byli też „Kubusie”. Karolina Brudnicka z czasem 22 minuty 49 sekund zajęła 182. miejsce open, ósme miejsce w kat. K20. Maria Olejniczak na mecie zameldowała się jako 251. W swojej kategorii wiekowej była pierwsza. Jej czas to 24,43. Karol Brudnicki zajął 373. miejsce open. Był dwudziesty ósmy w kat. M20 z czasem 27,41.