W piątek, 22 października 2021 r., odbyło się walne zebranie członków Ogniska TKKF „Kubuś”, podczas którego dokonano podsumowania działalności w latach 2020-21. 

 

Sprawozdanie przedstawił prezes Jakub Grodzicki.

Rok 2020 był 58. rokiem działalności Ogniska. Do marca udawało nam się realizować kalendarz imprez zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. 14 marca 2020 r. w Polsce ze względu na koronawirusa wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego, a od 20 marca zaczął obowiązywać stan epidemii. Trzeba było odwołać wszystkie zaplanowane imprezy i zajęcia. Dopiero w połowie maja przy zaostrzonym rygorze sanitarnym znów mogliśmy wznowić działalność na powietrzu.

Pod koniec października kolejna fala zachorowań sprawiła, że musieliśmy odwoływać kolejne imprezy. Tym razem byliśmy jednak już bardziej doświadczeni. Turnieje brydżowy, warcabowy, szachowy przeprowadziliśmy online. Niestety, z zajęciami Ośrodka Terapii Ruchowej trzeba było się wstrzymać.

Co roku organizujemy lub nasi członkowie uczestniczą w ponad stu różnego rodzaju imprezach.

W 2020 roku odbyliśmy 58 imprez. Nasi biegacze pobiegli w dziewiętnastu biegach. Badmintoniści uczestniczyli w jedenastu turniejach Ligi Badmintona. Także nordicowcy próbowali swoich sił w imprezach sportowych. Odbyły się też turnieje tenisowe, warcabowe, brydżowe, indywidualne i drużynowe mistrzostwa w kręglach. Wzięliśmy udział w Gaszyn Challenge dla małej Zosi, która potrzebowała najdroższego leku świata. Mieliśmy okazję spotkać się z Adamem Gołębiem, który próbował pobić rekord Guinnessa w jeździe na rolkach, byliśmy na zlocie Ognisk Mazowieckiego TKKF oraz mazowieckiej senioriadzie. Wspólnie z TKKF „Chomiczówka” pojechaliśmy do Niechorza i Małego Cichego.

Nasze Ognisko zorganizowało m.in. powitanie Nowego Roku, Memoriał im. Włodzimierza Szelenbauma w Brydżu Sportowym Par, Jesienne Testy Coopera, Leśny Cross w Białasach, Mikołajkowy Turniej Szachowy, Turnieje Warcabowe. Z okazji piętnastolecia Ośrodka Terapii Ruchowej udaliśmy się do Ostrów na spotkanie z tradycją, ale oficjalne obchody jubileuszu postanowiliśmy przełożyć na inny termin.

Roku 2021 nie mogliśmy oficjalnie powitać wspólnie. Jednak 1 stycznia na walerianowskiej polanie spotkało się spore grono miłośników rekreacji, którzy uznali, że tradycji ma się stać zadość. Zachowując dystans, przeszliśmy leśnymi duktami.

Od stycznia do połowy października w naszym kalendarzu odnotowaliśmy 54 imprezy. Gros z nich, bo aż 30, stanowią biegi. Odbyły się też zawody nordic walking, turnieje tenisa, w kręgle, turniej szachowy, maratony rowerowe.

Udało nam się zorganizować obchody 15-lecia Ośrodka Terapii Ruchowej. Spotkaliśmy się na imprezie rekreacyjnej w gospodarstwie agroturystycznym państwa Zasadowskich w Bledzewie.

Jak co roku uczestniczyliśmy z zlocie MTKKF i senioriadzie w Soczewce. Na zaproszenie naszego opiekuna duchowego ks. Mariana Orzechowskiego wraz ze sztandarem uczestniczyliśmy w obchodach 300-lecia kościoła w Bliznie. W Sierpcu gościliśmy grupę seniorów z Warszawy na imprezie „Ruch to zdrowie”.

Jak tylko było to możliwe organizowaliśmy ćwiczenia nordic walking, zajęcia na basenie i aerobik. Uczestniczyliśmy też w marszach pamięci: ofiar holokaustu i powstania warszawskiego. Nasi członkowie pojechali na wycieczki do Niechorza, Małego Cichego i Szklarskiej Poręby, Wrocławia i Pragi.

O wszystkich wydarzeniach z życia Ogniska dokładnie informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej www.tkkf-kubus.org.pl, w prowadzonej fotokronice oraz notatkach prasowych

Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć osób, które od nas odeszły w ostatni. Byli to honorowy członek Sławomir Tyndorf, wieloletni wiceprezes Wojciech Wiśniewski, Wiesława Stopińska, Henryk Matuszewski, Kazimierz Piotrowski, Andrzej Kwiatkowski.

Od początku istnienia Ogniska stan członków według rejestru wynosi 1351 osób. W 2020 r. składkę członkowską opłaciły 103 osoby, a w 2021 r. — 104.

Prezes podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszego stowarzyszenia. Nie byłoby tylu imprez oraz takich osiągnięć naszej organizacji gdyby nie finansowe wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (chociaż w tym roku nie udało się pozyskać środków, szczególnie brakuje ich na działalność OTR), władz samorządowych Województwa Mazowieckiego, Powiatu Sierpeckiego, Miasta Sierpca oraz sponsorów indywidualnych i zakładów pracy.

W imieniu Zarządu chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierali członkom, sympatykom, sponsorom, bratnim organizacjom, szczególnie Mazowieckiemu TKKF w Warszawie, Radzie Powiatowej Zrzeszenia LZS w Sierpcu, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, z którymi wspólnie organizowaliśmy część imprez. Podziękowanie kieruję również do sierpeckich mediów.

Ale największe podziękowania i wyrazy uznania należą się tym, którzy razem z nami czynnie spędzają wolny czas, dla których uprawianie sportu i rekreacji stało się sposobem na życie. Szczególne podziękowania kieruję do tych, którzy reprezentowali nasze barwy na różnych imprezach w całym kraju, bijąc swoje rekordy życiowe i zdobywając medale.

Szczególne wyrazy szacunku chciałbym skierować do naszych Pań i Panów „złotego” wieku, które już szesnasty rok ćwiczą w Ośrodku Terapii Ruchowej i są w coraz lepszej kondycji. Uczestniczą w zawodach sportowych i z uśmiechem na ustach zdobywają kolejne medale, dyplomy, zaskakując często dzieci i wnuki. Udowadniają, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce.

Członkowie zaakceptowali działania zarządu i udzielili mu absolutorium.

Nowi członkowie złożyli ślubowanie na sztandar Ogniska.

Jubileusze prezesa

Po oficjalnej części odbyła się zabawa taneczna. Jednak zanim ona się rozpoczęła Zarząd i panie z OTR miały małą niespodziankę. W tym roku Jakub Grodzicki obchodzi dwa jubileusze 45-lecia bycia prezesem Ogniska i 80. rocznicę urodzin. Były prezenty, kwiaty, okolicznościowy puchar i życzenia.

Gdy o wiek Twój zapytałam,

osiemdziesiąt usłyszałam.

Wolne żarty — myślę sobie,

silny, postawny, radosny i żwawy,

wszelkie to są młodości przejawy.
Więc życzę, aby nic się nie zmieniało

i dużo szczęścia Cię w życiu spotkało,

Do setki jeszcze dwadzieścia lat brakuje,

więc niech się Jubilat nie przejmuje

Młodo wygląda, młodo się czuje,

jak młodzieniaszek chętnie żartuje.

Nie traci humoru, ani zapału

wchodząc do życia nowego rozdziału.

Jubilacie nasz wspaniały

przyjmij od nas małe dary

przyjmij również te życzenia

zdrowia, szczęścia, powodzenia.

Żyj Prezesie z całych sił, radośnie i zdrowo,

a świat będziesz widział zawsze na różowo

Niech Ci pachną kwiaty, drzewa

i niech wszystko „Sto lat” śpiewa.

Złota Grupa

A później do tańca zaprosił DJ Janusz.

 

 

 Link do albumu zdjęć