W dniach 28-29 sierpnia 2021 r. w Sierpcu przybywała grupa seniorów z dzielnicy Bielany w Warszawie, która przyjechała na imprezę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców Mazowsza „Ruch to Zdrowie”. Organizatorami wydarzenia byli: Mazowieckie TKKF, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” w Warszawie i Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu.

Pierwszego dnia warszawska grupa, której przewodził prezes MTKKF Jacek Bączkowski zwiedziła Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skępskiej Matki Bożej Brzemiennej. Znalazła czas na plażowania nad Jeziorem Wielkim. W Sierpcu warszawiacy zwiedzali skansen w ramach Mazowieckiego Dnia Integracji Osób z Niepełnosprawnością. W Internacie Zespołu Szkół nr 1 powitała grupę kierownik Anna Chmielewicz i ekipa pań kucharek, które przyrządziły pyszną kolację. Wieczorem był czas na integrację z sierpeckimi seniorami. Do Internatu zajrzał też starosta sierpecki Andrzej Cześnik, który z podziwem patrzył, z jakim wigorem starsza młodzież wywija na parkiecie i sam ruszył w tany.

Drugiego dnia odbyły się zawody sportowe z udziałem sierpeckich i warszawskich seniorów. Na boisku MOSiR-u w Sierpcu powitał wszystkich dyrektor Przemysław Burzyński. Zawody poprowadził prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc Jakub Grodzicki, a oficjalnego otwarcia dokonał prezes MTKKF Jacek Bączkowski. Rywalizacja odbyła się w czterech konkurencjach.

Wyniki

rzuty ringiem na paliki

kobiety

I m. Krystyna Antoszek

II m. Teresa Ambroziewicz

III m. Agnieszka Czermińska

mężczyźni

I m. Henryk Jackiewicz

II m. Józef Oporski

III m. Stanisław Szałkucki

strzały piłką do bramki

I m. Józefa Tymczyszyn

II m. Barbara Krawczyk

III m. Grażyna Wolska

mężczyźni

I m. Janusz Głuchowski

II m. Ryszard Waśkowski

III m. Janusz Bilicki

rzuty woreczkami na planszę 

kobiety

I m. Małgorzata Siekierska

II m. Anna Skura

III m. Halina Kruszewska

mężczyźni

I m. Janusz Głuchowski

II m. Kazimierz Czermiński

III m. Józef Oporski

rzuty do kosza

kobiety

I m. Grażyna Wolska

II m. Agnieszka Czermińska

III m. Henryka Sobocińska

mężczyźni

I m. Włodzimierz Skura

II m. Zygmunt Morawski

III m. Jakub Grodzicki

Dla najlepszych były medale i upominki. Przewidziano także nagrody niespodzianki dla najstarszych seniorów oraz dla osoby, która wiedziała, że Jakub Grodzicki od 45 lat jest prezesem Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc. Jeszcze przed wyjazdem z Sierpca grupa warszawska miała okazję poznać trochę bliżej nasze miasto.

Umawiano się już na kolejne spotkanie za rok.

 

Link do albumu zdjęć