W czwartek, 8 lipca 2021 r. odbył się piknik integracyjny w Bledzewie, w gospodarstwie państwa Marii i Sławomira Zasadowskich. Wspólnie bawili się przedstawiciele Ogniska TKKF „Kubuś”, mieszkańcy Osiedla nr 5 w Sierpcu oraz panie z KGW Gozdowo. Wśród gości byli radny powiatowy Jarosław Ocicki i ks. Sławomir Zalewski. Przybyłych powitali prezes Ogniska Jakub Grodzicki i przewodnicząca Osiedla nr 5 Iwona Ocicka.

Impreza rozpoczęła się od rekreacji. Można było spróbować swoich sił w trójboju rekreacyjnym: rzuty lotką, ringiem na paliki i woreczkami do planszy. Rywalizacja wśród pań była bardzo zacięta. Różnice były minimalne. Zwyciężyła Małgorzata Rudowska — 58 punktów, drugie miejsce zajęła Melania Szałkucka — 57 pkt, a trzecie Alfreda Mazurowska — 56 pkt.

Tryumfatorem trójboju wśród panów był Janusz Głuchowski — 67 pkt. Drugi był Jarosław Ocicki — 61 pkt, a trzeci Janusz Bilicki — 58 pkt.

Były przejażdżki rowerami wodnymi. Zajęcia taneczno-ruchowe poprowadził instruktor Dariusz Pilarski. Nie zabrakło też wspólnego biesiadowania. Specjalnie dla Jolanty Wolskiej, która tego dnia obchodziła urodziny, odśpiewano chóralne „Sto lat”. W rolę DJ-a wcielił się Janusz Głuchowski, a na parkiecie nie brakowało chętnych do tańca.

Smakowały kiełbasy z ogniska i kaszanka z grilla, chleb ze smalcem — przygotowane przez panią Iwonę Ocicką. Ze stołów znikał też sernik upieczony przez firmę Kaprys.

 

Link do albumu zdjęć i filmów