W piątek, 13 marca 2020 r. do Sierpca na rolkach przyjechał Artur Gołąb. Zamierzał pokonać 9 tysięcy kilometrów na rolkach w 118 dni w trasie i tym samym pobić rekord Guinnessa.

Adam Gołąb i ośmioosobowy zespół (Ola Parol, Iza Luty, Dawid Tarach, Anna Teska, Karolina Mendoń, Kacper Dobosz, Daniel Chrobaczyński, Michał Dobosz) ruszyli w trasę 1 marca 2020 r.

Postawiono trzy cele. Pierwszym była pomoc dla Tomka i Małgosi, podopiecznych fundacji „Zdrowie na okrągło”. Drugim edukacja w zakresie zdrowia. Zaplanowano ponad 500 wykładów, prowadzonych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, podczas których można byłoby bezpłatne zbadać skład ciała: ilość tłuszczu, wagę kości, poziom nawodnienia, czy wagę mięśni, dzięki czemu dowiedzieć się, „ile lat ma ciało” oraz wziąć udział w zajęciach salsy, zumby, jogi. Trzecim celem było oczywiście pobicie rekordu Guinnessa (9086 km).

13 marca 2020 r. Adam Gołąb w stroju superbohatera H2O Mana wjechał na rolkach do Sierpca. Miał przejechane 923 km. Już wtedy Polska stanęła w obliczu zagrożenia epidemiologicznego. Nie odbył się wykład. Prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki i przedstawicielka OTR Krystyna Antoszek wręczyli mu pamiątkowe gadżety związane z organizacją i naszym miastem.

Próbowano nie przerywać bicia rekordu, ale okazało się to niemożliwe. Po przejechaniu 1130 km podjęto decyzję o zaprzestaniu dalszej jazdy.

 

Link do albumu zdjęć