Od lat Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej organizuje w wielu miejscach w kraju akcję Miesiąc dla Zdrowia, próbując przekonać Polaków, jak ważną rolę w życiu odgrywa ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Codzienna aktywność fizyczna została umieszczona przez lekarzy u podstawy piramidy żywnościowej. Od lat wiadomo, że ćwiczy się dużo przyjemniej w grupie, która mobilizuje i wzajemnie się wspiera. Stąd też pomysł, który wsparło Ministerstwo Sportu i Rekreacji, aby poprzez szereg lokalnych inicjatyw pokazać i zachęcić do różnych form ruchu.

W Sierpcu przez cały październik wszyscy chętni mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach organizowanych przez Ognisko TKKF „Kubuś”. Miesiąc dla Zdrowia rozpoczął się marszem wzdłuż Sierpienicy. Uczestnicy spotkali się przy skwerze 50-lecia Ogniska i po krótkiej rozgrzewce ruszyli, by pokonać „Andzię”,

a później przejść wzdłuż rzeki do Czakramu Sierpeckiego. Tam czekał na nich gospodarz Mirosław Rodziewicz, który opowiedział trochę o historii tego miejsca. Można było pomedytować, a na koniec poćwiczyć w pobliżu kręgu.

Przez cały październik grupa chętnych spotykała się, by wspólnie maszerować po skansenie. Piękna jesienna pogoda sprzyjała spacerom, a zdjęć wśród urokliwych mazowieckich chałup i drzew pokrytych kolorowymi liśćmi zrobiono bardzo dużo.

Były też ćwiczenia w sali i w basenie – aquaaerobik,

Grupa Ogniska jako pierwsza skorzystała z możliwości wejścia do nowej siłowni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ćwiczący byli pod wrażeniem tego miejsca.

30

Grupa Ogniska jako pierwsza skorzystała z możliwości wejścia do nowej siłowni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ćwiczący byli pod wrażeniem tego miejsca.