Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny odbył się nad Jeziorem Bledzewskim. Organizatorami imprezy byli: Mazowieckie TKKF w Warszawie, właściciele Ośrodka Wypoczynkowego w Bledzewie Adam i Wojciech Lipińscy, Ognisko TKKF „Kubuś” Sierpc, Osiedle nr 5.

Przybyłych na festyn powitali prezes Ogniska Jakub Grodzicki oraz wicestarosta Jarosław Ocicki. W tym roku pogoda była w kratkę. Upał i chwilowe opady deszczu nie przeszkodziły jednak w przeprowadzeniu zawodów sportowych i konkurencji rekreacyjnych. Na początek wyruszono na Marsz Zdrowia. Wszyscy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną, mogli wziąć udział w konkurencjach rekreacyjnych. Można było spróbować swoich sił w błędnym rycerzu, rzutach ringiem na paliki, woreczkami na matę, piłeczkami do tarczy, strzałach piłką do bramki, rzutach do kosza. Panowie mieli okazję pokazać swoja siłę, wyciskając odważnik 17,5 kg. Panie zaś podnosiły odważnik 10 kg. Odbył się też turniej piłki siatkowej plażowej i turniej tenisa. Najwięcej śmiechu wzbudził bieg z jajkiem. Zadaniem zawodników było pokonanie slalomu, trzymając w ręce łyżkę z „jajkiem”. Sporym utrudnieniem było dodatkowe obciążenie czyli dziecko niesiono na drugiej ręce. Niektóre „dzieci” były dość spore. Nową konkurencją był też rzut „beretem”, który ważył pięć kilogramów. Wiele osób korzystało z uroków Ośrodka – złocistej plaży i czystego jeziora. Nie brakowało też chętnych do wypożyczenia sprzętu wodnego. 

Na najlepszych czekały puchary, medale i nagrody. Dla wszystkich była kiełbaska i kaszanka z grilla, które serwowała przewodnicząca Osiedla nr 5 Iwona Ocicka. Wolontariusze z Szansy na Życie wcieli się w rolę artystów i wyczarowywali piękne makijaże oraz tatuaże dla małych i dużych uczestników festynu.

Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Wsparł ją także wójt gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, Paweł Żmijewski Pośrednictwo Finansowe Partner Santander Consumer Bank. Mile zaskoczyła organizatorów obecność przewodniczącego Rady Powiatu Przemysława Burzyńskiego i burmistrza  miasta Sierpca Jarosława Perzyńskiego, którzy przynieśli odblaski dla uczestników festynu. Jarosław Perzyński wspólnie z rodziną brał aktywny udział w konkurencjach.

 

Wyniki

Turniej tenisa

I m. Elżbieta Perzyńska

II m. Damian Marcinkowski

III m. Stanisław Groblewski

IV m. Kamil Perzyński

Turniej piłki siatkowej plażowej

I m. Damian Mielczarek i Tomasz Kurach

II m. Adam Kalinowski i Sebastian Karpiński

III m. Ola Karpiński i Tomasz Karpiński

Rzut ringiem na paliki

I m. Julia Groblewska

II m. Anna Wochowska

III m. Wojciech Andrzejewski

Wyciskanie odważnika 17,5 kg

I m. Damian Bartnikowski

II m. Przemysław Wiśniewski

III m. Adam Kalinowski

Wyciskanie odważnika 10 kg

I m. Katarzyna Asztemborska

II m. Aneta Lewandowska

III m. Renata Będzikowska

Błędny rycerz

I m. Irena Marciniak

II m. Oliwia Zielińska

III m. Marta Andrzejewska

Strzały piłką do bramki

I m. Kamil Perzyński

II m. Hanna Pawłowska

III m. Amelia Wiśniewska

Rzuty woreczkami na planszę

I m. Jan Koszalski

II m. Jarosław Perzyński

III m. Paweł Wiśniewski

Rzuty piłeczkami do tarczy

I m. Kamil Perzyński

II m. Krystyna Antoszek

III m. Eugeniusz Pawłowski

Slalom z jajkiem

I m. Julcia i Norbert Groblewscy

II m. Damian Mielczarek i Kamil Perzyński

III m. Andrzej i Oliwier Będzikowscy

Rzuty piłką do kosza

dzieci

I m. Oliwia Zielińska

II m. Julia Groblewska

III m. Oliwia Kowalkowska

dorośli

I m. Sebastian Zieliński

II m. Aleksandra Zielińska

III m. Maria Zielińska

Rzut 5 kg „beretem”

I m. Damian Bartnikowski

II m. Sebastian Karpiński

III m. Jarosław Perzyński

 

 

Link do albumu zdjęć