Na Górze Zamkowej w Kurzętniku odbyły się Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A. oraz XXXIII Dni Drwęcy. W ich ramach zorganizowano bieg Kogucia Dycha. Była to piąta edycja tej imprezy.

Na starcie biegu głównego stanęło ponad 260 zawodników z całej Polski. Do pokonania był dystans 10 km. Trasa była atestowana. Wymagała od biegaczy niezłego przygotowania. Sporo podbiegów dawało się we znaki. Wśród tych, którzy ukończyli bieg była dwójka reprezentantów Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc. Paweł Kaźmierczak zajął trzecie miejsce w kategorii 60-69 lat. Jego czas to 43 minuty i 10 sekund. Jego córka, Paulina Kaźmierczak-Myszyńska była druga wśród kat. K 30-39 lat. Pokonanie dziesięciu kilometrów zajęło jej 49 minut i 38 sekund.