Po raz trzydziesty siódmy zorganizowano Półmaraton w Wiązownie. To mała wioska położona 10 km od Warszawy. Wielu zaczyna tu swoje wiosenne starty. W tegorocznych biegach wzięło udział 2,5 tysiąca zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy, Białorusi i Łotwy. Bieg główny na dystansie 21,097 km ukończyło 1369 osób, wśród których było dwóch reprezentantów TKKF „Kubuś” Sierpc. Zbigniew Królikowski pobił swój rekord życiowy na tym dystansie 1:26:57 . Biegacze mówią, że czas osiągnięty w Wiązownie jest o 3-5 minut dłuższy od rezultatów, które uzyskuje się podczas biegów w szczycie sezonu. Zbigniew Królikowski był ósmy w kategorii pięćdziesięciolatków i sto pierwszy w klasyfikacji generalnej. Kolejnym reprezentantem TKKF „Kubuś”, który dobiegł do mety, był Waldemar Goczyński. Uzyskał czas 1:42,22, co dało mu 490 miejsce w kategorii generalnej i 18 miejsce w M40.

Biegiem towarzyszącym półmaratonowi była Wiązowska 5-tka. Ukończyło ją 703 biegaczy. Wśród nich był powracający do biegania po kilkumiesięcznej przerwie Kazimierz Goczyński (TKKF „Kubuś”). Z czasem 29,12 zajął ósme miejsce wśród sześćdziesięciolatków.