Biegacze Ogniska TKKF „Kubuś” wystartowali 1 maja 2016 r. w Biegu Kujawiaka we Włocławku. Do pokonania był dystans 10 km. Najszybciej z naszych zawodników na mecie zameldował się Janusz Brzóska. Był ósmy w kategorii generalnej i czwarty w kat 30-39 lat. Jego czas to 45 min. 48 s. Waldemar Goczyński zajął ósme miejsce w kat 30-39 lat z czasem 49,02 Był piętnasty w open. Najszybszą kobietą w tym biegu została Aneta Turalska (49,51). Stanisław Groblewski został sklasyfikowany na piątej pozycji w kat. M50 (53,13). Wśród weteranów zwyciężyli Krystyna Chojnacka (1:06,56) i Ryszard Wiśniewski (1:05,20).

W Biegu Kujawiaka nasi zawodnicy zdobyli także puchar za drugie miejsce drużynowo. Pod uwagę były brane najlepsze czasy czterech zawodników, z tym że w składzie drużyny musiała być kobieta i osoba 50+.