TKKF 50 lat TKKF "Kubuś"
w Sierpcu
Reklama
Start Imprezy Biegi [2011.07.30] XXI Bieg Powstania Warszawskiego
wtorek, 23 sierpnia 2016
 
 
[2011.07.30] XXI Bieg Powstania Warszawskiego
Imprezy
środa, 28 września 2011 06:59

Prawie 3500 osób wzięło w tegorocznym Biegu Powstania Warszawskiego. Pobiegli w sobotni wieczór ulicami stolicy, oddając hołd bohaterom, którzy 67 lat temu walczyli o swoje miasto. Wśród nich byli także biegacze TKKF „Kubuś”.

Bieg Powstania Warszawskiego rozpoczął się na ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy kilkuminutowymi brawami uczcili obecnych na trybunie honorowej powstańców. Odśpiewano Rotę. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilka dni temu w Afganistanie starszego szeregowego Pawła Poświata. Miał on wystartować w organizowanym biegu w polskiej bazie Ghazni.

Zawodnicy mogli pokonać jedno lub dwa okrążenia. Trasa wiodła sprzed stadionu Polonii ulicami Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową i Wisłostradą. Całość kończył morderczy podbieg od ul. Sanguszki do ul. Konwiktorskiej. Wśród biegnących byli zawodowcy i amatorzy, weterani biegowych tras i ci, którzy startowali po raz pierwszy. Pojawiły się osoby znane z pierwszych stron gazet. Noc, płonące pochodnie, piosenki powstańcze stworzyły niezapomnianą atmosferę tego wieczoru. Już na pierwszym skrzyżowaniu na biegaczy czekała pierwsza z kilku powstańczych inscenizacji walk przygotowanych przez grupę rekonstrukcyjną. Młodzi ludzie w mundurach powstańczych biegli też razem z zawodnikami.

Prawie 2200 osób przebiegło na dystansie 10 km. Najszybszym z zawodników TKKF „Kubuś” był Waldemar Goczyński z TKKF, który z czasem 39 minut i 7 sekund zajął 70 miejsce w klasyfikacji generalnej i był siedemnasty wśród 30-latków. W naszych barwach pobiegli również Aneta Goczyńska (51,00), Krystyna Chojnacka (52,50) i Józef Chmielewski (51,47).

To jeden z tych biegów, w których liczy się przede wszystkim udział. To pamięć i uznanie dla tych, którzy oddali życie, walcząc o wolność, i dla tych setek tysięcy mieszkańców Warszawy, którzy przez dwa miesiące walk powstańczych żyli w stolicy, cierpieli, umierali.

Starostwu Powiatowemu dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu naszych zawodników

 


 
 
Top! Top!