W sobotę, 5 września 2020 r., odbędzie się III Mazowiecki Festyn „Zdrowy i Aktywny Senior”. Organizatorzy zapraszają osoby w wieku 55+ do udziału we wspólnej zabawie. Impreza odbędzie się na terenie szkoły w Soczewce koło Płocka w godzinach 10.00-17.00.

Festyn organizowany jest po raz trzeci z myślą o starszych mieszkańcach Mazowsza. Jego celem jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia.

Uczestnicy Festynu będą mogli rywalizować w dyscyplinach indywidualnych – bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, dart. Medale i drobne upominki przyznane zostaną zwycięzcom w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia. Dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcyjnych konkurencjach rekreacyjnych.W Miasteczku Zdrowego Seniora skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją będzie Scena dla Seniora, na której oglądać będzie można pokazy z zakresu sportu, rekreacji ruchowej, kultury i rozrywki – zapraszamy mazowieckie kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Ośrodki Sportu i Rekreacji do zaprezentowania swoich programów artystycznych. Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: maseczka jednorazowa, żel antybakteryjny, plecak, koszulka, kubek, czapka, woda oraz będzie mógł skorzystać z bezpłatnego poczęstunku, który będzie przygotowany w strefie gastronomicznej.

Więcej informacji udziela Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” www.tkkfchomiczowka.pl e-mail: tkkfchomiczowka@o2.pl, tel. 22 834 76 98 w godz: 14.00 – 18.00, 799 075 088 w godz.10.00-17.00

MAZOWIECKI FESTYN „ZDROWY I AKTYWNY SENIOR”. organizowany będzie zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, służącymi ograniczeniu ryzyka zakażenia uczestników podczas imprezy w czasie trwania epidemii COVID-19.

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.